BERLIN

DSC_0239_m

V dnešním postu bych Vám ráda ukázala nejen několik fotek z Berlína, ale taky Vám dala pár tipů na shopping a samozřejmě památky. My jsme jeli do Berlína autem, protože jsme to zas tak daleko neměli, takže i cenově se nám to vyplatilo lépe než kdybychom letěli. Cesta nebyla ani moc dlouhá, jeli jsme necelé 4 hodinky, cestou tam jsme se i vystřídali, takže půlku cesty řídil přítel a půlku já. Nemusím Vám ani vyprávět o německých dálnicích, jelo se mi skvěle a to nemluvím o neomezené rychlosti na nich. I když jsme na internetu četli, jak je Berlín chaotickej co se týče silnic a aut, tak mi to rozhodně nepřišlo nic hrozného a upřímně, Praha je v mnoha ohledech horší :D Ale dávejte pozor na cyklisty, nejen, že jich tam je spousty, protože polovina Berlíňanů nemá auto, a tak se dopravují převážně na kolech, ale jsou poměrně neobezřetní. Pokud nevyrazíte autem, po Berlíně se můžete pohybovat metrem, a vyplatí se vám koupit celodenní lístek, který stojí, tuším, kolem 6 Eur. My jsme se všude dopravovali autem.
Auto jsme zaparkovali v podzemním parkingu v obchodním centru Alexa, kde se platí 1 Euro/hod. což nám přišlo skvělé. S parkováním to v Berlíně není vůbec tak strašné, jak jsme se obávali, takže se určitě nemusíte bát, že nezaparkujete :)
Naší první zastávkou byl Alexanderplatz, nejznámější náměstí v Berlíně. Součástí tohoto náměstí je i výše zmiňované obchodní centrum Alexa, s více než 180 obchody. Najdete tam Mango, Zaru, H&M, Pimkie, Tally Weijl a spoustu dalších.. Jak jistě všichni víte, na Alexanderplatz je nově otevřený Primark, takže to byla naše první zastávka. Lidí bylo dost, ale dalo se to. Nemusím Vám ani vyprávět, jaký je to masakr, jak je Primark obrovský, kolik věcí tam najdete a hlavně za jaké ceny! Najednou člověk ani neví co dřív :D Předem jsem si řekla, že už nechci kupovat žádné letní věci, doslova jsem si to zákazala! Řekla jsem si, že se chci už pomalu vybavit na podzim a koupit si nějaké doplňky, jako statement náhrdelníky, šály a šátky, kabelky a psaníčka. Měla jsem v plánu Vám to tam natočit, ale bez mučení se přiznávám, že jsem si tam na to ani nevzpomněla :D O tom, co jsem si pořídila Vám asi udělám samostatný post nebo video :)
V primarku jsme strávili několik hodin ! A pokud vyrazíte se svými protějšky, i oni si tam skvěle nakoupí, a pokud na ně přijde únava, pohodlné gauče jsou k dispozici :)
Po nákupech jsme vyrazili směr Braniborská brána (Brandenburger Tor), cestou jsme se zastavili v muzeu Mercedes-Benz, dali výbornou zmrzlinu a prošli si památky. Místní památky jsou nádherné, o parcích kolem nemluvě. Sedli jsme si na trávu a jen tak relaxovali.. :) U Braniborské brány bylo celkem dost lidí a dokonce i nějací protestanti, takže tam bylo poměrně „živo“. Jelikož jsme byli už vyřízený, ono se to nezdá, ale pokud si vše projdete pěšky, je to celkem náročné, rozhodli jsme se, že zpět se dopravíme na místních elektrických „kolech“.. Můžete je vidět dole na fotce. Jedná se o kolo, kde jsou navíc dvě místa. Řekla bych, že si tu jízdu užijete mnohem víc, než z autobusu, jelikož jedete pomalu, ale v plném provozu. Na výběr máte kromě autobusů a tohoto kola, ještě navíc jízdu Hummerem a nebo třeba kočárem s koňmi :)
Poté jsem se rozhodla, že se do Primarku ještě vrátím a pořídím tam něco i rodičům k narozeninám. Což byla ale chyba :D Odpoledne tam doslova není k hnutí, lidé se cpou a než přejdete z jedné části na druhou, zabere vám to věčnost. Tento „boj“ jsem však přežila :D a spokojeně odešla s dalšími dvěma taškami :D
Původně jsme měli v plánu vyrazit ještě do obchodního domu KaDeWe a na Kurfürstendamm, kde najdete luxusní obchody jako třeba Chanel, Céline, Prada, ale také třeba obchody Forever21 nebo TOPSHOP a H&M, ale bohužel jsme už oba byli tak vyřízení, že jsme se rozhodli to nechat na příště. Alespoň teď vím, že jsem vše měla skvěle naplánované a příště toho můžu využít :D
Pokud uvažujete nad nákupy v Berlíně, za mne mohu doporučit všemi deseti. Obecně se  mi v Německu nakupuje lépe než tady u nás, protože je tam větší výběr a obchody, které u nás nejsou.
Do komentářů mi můžete klidně napsat nějaké Vaše tipy na skvělé nákupy, kam nejraději jezdíte vy :)

Přeji Vám krásný zbytek soboty a doufám, že se Vám článek líbil ♥ xxx

DSC_0225_m DSC_0216_m DSC_0198_m DSC_0200_m DSC_0202_m DSC_0197_m DSC_0248_m DSC_0240_m PicMonkey Collage2 9ioELPqWSee3q5OzVoK5Uyult06brAjWGGAUUeohI-C4Gbr-rih6zYnck6YV6B-ykPSrvh4 PicMonkey Collage

FacebookPinterestTwitter
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.