Buďte šťastní

Když se podíváte do odlehlých krajin, ať jsou to země, kde je trápí hlad a chudoba nebo třeba ta nejkrásnější místa na zemi, jedno mají společné – JSOU ŠŤASTNÍ. Sleduju hodně různé dokumenty a když vidím ty malé pobíhající smějící se černoušky plné radosti, hřeje mě to u srdce. Ano, trápí je hlad a chudoba, ale přesto jsou vděční za svůj život. Nevědí co je závist, každodenní stresy, hektická uspěchaná doba, honění se za úspěchem – penězi. Neřeší, jestli má někdo iPhone, neřeší, kolik má kdo sledujících na instagramu, jestli má dostatečně stylové a hlavně značkové oblečení, jestli ho společnost přijme i s tím křivým nosem. Oni prostě nic neřeší, nejsou povrchní jako my, nejsou materialističtí, užívají si život! To jen my se neustále za něčím honíme, potřebujeme si něco dokazovat a ve finále nám to ani nic nepřináší.  Neuvědomujeme si, že to, co nás činí šťastnými je zadarmo a je to všude kolem nás. Víte proč jsou oni šťastní? Váží si života, ať je zrovna trápí cokoliv, jsou neustále pozitivní, nedávají prostor negativním zprávám ani myšlenkám. Zdravě jedí, žijí aktivně, ano, určitě je to také sluníčkem a čerstvým vzduchem, což nám tady schází. O moři nemluvě.. sami jistě víte, že pokud jste na dovolené u moře, cítíte se krásně, jak po psychické stránce, tak po té fyzické. Nic Vás vlastně netrápí, protože vše co potřebujete, v tu chvíli máte.
Bohužel, my tohle neumíme. Často a rádi se obklopujeme negativními informacemi v podobě televizních zpráv a internetu, občas mám pocit, že si v tom někteří doslova libují. Musím se přiznat, že už pár let zprávy prostě nesleduji. Možná Vám budu připadat jako ignorant, ale nevidím důvod, proč si zbytečně přidělávat starosti a trápení. Nechci být součástí toho všeho zla, které se světem šíří. Vím o té situaci, ale ničemu nepomůžu, pokud budu denně sledovat zprávy a číst články, které jsou stejně častokrát lživé a přehnané, jen aby v lidech působily strach, smutek a paniku. Nepotřebuju se denně dozvídat, kolik lidí právě zemřelo, kolik teroristických útoků se právě stalo, nebo kolik imigrantů se k nám chystá, proč taky? Pomůžu tím něčemu? Maximálně budu tu negativitu a strach šířit dál a přenášet to na své okolí. Samozřejmě se tomu nedá úplně vyhnout, občas si něco přečtu na facebooku nebo zaslechnu něco v autě v rádiu, ale snažím se tomu nevěnovat pozornost a už vůbec nevynakládat na to jakoukoli energii. Pokud i vy chcete být šťastní, odprostěte se od toho! Uvidíte, že se budete cítit šťastnější.
Pokud chcete být šťastní, musíte věřit, že šťastní být můžete. Spousta lidí má zakódované ( ať už z dětství nebo od přátel či partnera) že vlastně nemají nárok být šťastní, že si to nezaslouží. A to je samozřejmě špatně, protože každý z nás má právo na štěstí!
Ale pozor, je to tak trošku začarovaný kruh. Nelpěte na tom, protože čím víc budete chtít být šťastní, tím víc budete nešťastní. Člověk chce být šťastný, a proto vytváří utrpení. Pokud se chcete zbavit utrpení, budete se muset zbavit touhy po štěstí. To je to, co většině lidem uniká. Nechápou, že základní příčinou utrpení může být sama touha po štěstí. A proto, nechtějte být šťastní, BUĎTE ŠŤASTNÍ. Ono je totiž rozdíl si něco přát, kdy jste vlastně ve stavu snění, ale nic se nemění, a něco jiného je, cítit se šťastní a něco pro to dělat.
Pomáhejte druhým, čiňte je šťastnými! Věřte, že i to se Vám jednou či později vrátí. Stačí každý den udělat drobnost, která může někomu zlepšit den a Vám vytvořit dobrý pocit.
Myslete pozitivně! Pokud budete myslet jen na to špatné, že musíte zaplatit účty, že nemáte peníze, že se Vám nedaří v práci nebo že si nenajdete partnera, okamžitě budete na negativní vlně, a tím pádem budete tyto negativní věci přitahovat jako magnet! Myslete na to, že to stejné přitahuje to stejné! Každý chce do svého života přitahovat pozitivní věci a lidi. Každému z nás, je dobře ve společnosti šťastných a pozitivních lidí, tak si je přitáhněte!
Buďte vděční! Ano, i to je klíč ke štěstí. Člověk, který je vděčný i za drobné věci, je vlastně šťastný člověk. Vnímejte okolí, vnímejte události, které se Vám během dne přihodí, děkujte za ně a buďte za ně vděční! Buďte vděční za to, že je venku krásné počasí a svítí sluníčko, protože Vám to zlepší den. Buďte vděční za to, že Vám někdo podržel dveře nebo se na Vás usmál, protože Vám to vytvoří úsměv na rtech. Buďte vděční za to, že jste! Že můžete chodit, dýchat, radovat se ze života, vidíte krásy okolního světa nebo že jste zdravý. Ne každý má totiž to štěstí. Pokud budete šťastní z maličkostí, každodenních věcí nebo pro Vás běžných věcí, bude i Váš život šťastnější.
A poslední rada na závěr, nikdy se nenechte stáhnout dolů jinými lidmi. Pokud je někdo negativní, kazí Vám náladu, prostě odejděte. Vy máte možnost volby, vy rozhodujete o svém životě a o tom, co v něm chcete nebo nechcete mít. Nenechte si od nikoho namluvit, že šťastní být nemůžete, protože to říkají jen slabí a nešťastní lidé, kteří v tom nechtějí být sami, a tak Vás stahují s sebou. Vy jste strůjci svých životů a je jen na Vás, jestli se rozhodnete být šťastní nebo ne.

“ Zázraky se začnou dít, když dáte stejně tolik energie vašim snům, kolik obvykle dáváte svým strachům“

S láskou, Vaše Nela

FacebookPinterestTwitter
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.