Coffee diary

Processed with VSCO with hb1 preset
Ahojte moji,

jak jsem slíbila, tak také plním, a pokračuji v pravidelné rubrice coffee diary. Dnes společně zamíříme na sever Čech, odkud i já pocházím. Věřím, že je mezi Vámi hodně severočechů a že Vám článek přijde vhod :-)
Co Vám budu povídat, mám to tady moc ráda a krásných kaváren, které stojí za návštěvu je tu víc než dost. Jednou z nich je třeba liberecká Mikyna!

Mikyna

Tato krásná kavárna se nachází v samotném centru Liberce a už při vstupu Vás kromě opojné vůně kávy, uchvátí její interiér. Místo jako stvořené k odpočinku nad šálkem kávy.. Rázem zapomenete na každodenní starosti či pracovní povinnosti.. Stačí se jen tak dívat z okna ven a vychutnávat si šálek výborného cappuccina. Co musím jednoznačně vyzdvihnout jsou domácí limonády! Levandulová byla tou nejlepší, jakou jsem kdy pila! Domácí dorty jsou také dobrota, takže pokud budete mít cestu kolem, určitě zajděte. Věřte mi, že nebudete litovat.

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Káva s párou

Tak tahle kavárna je mou srdeční záležitostí už více jak rok. Nachází se v Litoměřicích a je to jednoznačně nejlepší kavárna široko daleko! Pravidelně každou středu jsem se snažila si vymezit čas a zavítat do Kávy s párou. Nejen, že mají báječnou kávu, ale jejich bezlepkový cheesecake, je ten nejlepší, jaký jsem kdy jedla – a to nekecám! Častokrát mám problém cheesecake sníst celý, protože jsem hned sytá a cítím se přeslazená, ale v tomhle případě ho sním bez problému celý! Za zmínku také stojí jejich chlebíčky, já osobně zbožňuji s řepovou pomazánkou. A pokud se budete chtít osvěžit, mrkněte na jejich nabídku domácích limonád – protože ta bezinková, to je dobrota!
Kavárna oplývá krásou, hraje tu příjemná a uklidňující hudba, takže opět skvělé místo pro odpočinek, třeba po pracovním dni.

IMG_7291

Processed with VSCO with hb1 preset

IMG_6547

Caffé bar Giraffe

Tato kavárna se nachází v Roudnici nad Labem a jak už název vypovídá, hlavní roli zde hraje žirafa, kterou můžete vidět opravdu všude :-) Prostředí je moc příjemné a obsluha úžasná, což je v dnešní době cennost. Tady stojí za to zmínit výborné polévky, které se každý den mění. Za mne jsou nejlepší mrkvová a kuřecí krémová. Pokud máte malé děti, v žirafě se často pořádají různé akce pro dětičky. A děti jsou vlastně nedílnou součástí této kavárny, protože hned vedle je škola.

IMG_4921

IMG_6638

A mě by zajímalo, jestli jste někdy některou z těchto kaváren navštívili, a jak se Vám tam líbilo? :-) Pochlubte se mi v komentářích, jsem moc zvědavá!

Pusu, Vaše Nela.

FacebookPinterestTwitter
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.