Coffee diary

Pokud mě sledujete na Instagramu, tak moc dobře víte, jak ráda navštěvuji kavárny a především objevuji nová místa. Díky práci se podívám na spoustu míst, protože hodně cestuji (v rámci ČR). Tudíž si neváhám najít minimálně jednou týdně čas na dobrou kávu a vychutnat si ji v příjemném prostředí nějaké útulné kavárny. Člověk si musí najít chvilku času na oddych a odpočinout si od všeho toho každodenního stresu, a zkrátka na chvilku vypnout. Mně stačí jen tak sedět, popíjet šálek lahodného cappuccina a pozorovat lidi z okna. Miluji tyhle okamžiky a naplno si je užívám.
Proto jsem se rozhodla pro Vás udělat pravidelnou rubriku Coffee diary a pojmout to jako tipy na kavárny, a nejen to. Můžete si tu kávu třeba vychutnat společně se mnou, i když jen virtuálně :-) Myslím si, že tuto rubriku ocení především mimopražští, protože tipů na pražské kavárny je na internetu mraky, ale ty mimo Prahu jsou dost často opomíjené a málo známé, ačkoliv vážně stojí za návštěvu! A já Vám je budu postupně ukazovat. Dnes společně zavítáme do středních Čech a to konkrétně do Slaného a do Kladna.

Café&Bistro Chez Nous „U nás“ 

Kousek ráje ve středních Čechách! Tohle je jedna z nejkrásnějších kaváren co znám. Už při vstupu Vás okouzlí vůně kávy linoucí se celou kavárnou. Každý den Vás překvapí něčím novým, protože menu se pravidelně mění a snad nikdy neopakuje. Udivuje mě, kolik originálních a přitom zdravých jídel dokáží vymyslet. A to skvělé propojení chutí, že Vám zůstává rozum (chuťové buňky) stát. Koho by třeba napadlo, že čokoládový dort s Maldonskou solí může být taková dobrota! Pokud někdy budete mít cestu do Kladna, rozhodně tohle místo navštivte! Nádherné a stylové prostředí, moc příjemná obsluha a o jídle a kávě ani nemluvím. Tohle místo má prostě kouzlo! Troufám si říct, že tahle kavárna by z fleku trumfla kdejakou „profláklou“ pražskou kavárnu!

Kavárna Dobra Sezóna

Tak tohle je přesně jedno z míst, které byste rozhodně nečekali ve městě jako je Slaný. Ačkoliv centrum města je samo o sobě hezké a historické, tak to bylo pro mne velkým překvapením. Kromě výborných domácích dortů, si tu můžete vychutnat lahodnou kávu Doubleshot! Také si tu můžete koupit porcovanou kávu nebo čaj s sebou. A pokud Vás přepadne hlad, v Dobré Sezóně si můžete dát třeba bagetku, k snídani vaječnou omeletu nebo třeba francouzské toasty! Tohle místo prostě musíte navštívit!

Doufám, že se Vám dnešní článek líbil a klidně mi napište, jestli jste tyto kavárny někdy navštívili  a jak se Vám tam líbilo :-) Nebo mi klidně doporučte nějaká místa :-*

I vy si najděte alespoň jednou týdně chvilku sami pro sebe nad šálkem lahodné kávy. Nepřemýšlejte nad ničím jiným, než nad momentální chvilkou klidu, zapomeňte na práci a veškeré starosti a jen si to užívejte!

S láskou, Vaše Nela.

FacebookPinterestTwitter
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.