Instagram vs. realita

cats1

Určitě i vy máte nějakou svojí oblíbenkyni/oblíbence, koho zkrátka rádi sledujete na instagramu. Častokrát si říkáte, jak úžasný život má, že neustále cestuje, navštěvuje krásná místa, nebo jak moc je krásná a má postavu modelky z VS. Kolikrát když pročítám komentáře na instagramu nebo třeba i různé diskuze, je evidentní, že spoustu žen to vyvádí z míry. Všechny chtějí být jako ona kráska s perfektní pletí, velkým poprsím a dokonalou postavou. Na většinu žen to má ale negativní dopad, a to proto, že o to víc na sobě hledají nedostatky, nemají se rády právě takové, jaké jsou a chtějí se co nejvíce přiblížit svému vzoru. Všimněte si ale, že většina těchto krásek má několik plastických operacích, nechávájí se líčit od profesionálů, kteří jim perfektně vykonturují obličej a zakryjí všechny nedostatky. Tyhle osoby se pak nafotí na instagram, s už tak perfektním vzhledem, ještě navíc použijí různé filtry, díky kterým mají lepší kontury obličeje, štíhlejší postavu nebo třeba ještě dokonalejší pleť. Ano, tohle všechno s dnešními aplikacemi dokážete!

photoshopping appBNE32wuCcAAYI1B

Na internetu najdete tísíce článků o tom, jak spousta světových blogerek využívá photoshopu, aby byly co nejštíhlejší – nejvíc propíranou byla Kristina Bazan. Nebo si retušují tzv. Thigh Gap ( mezera mezi stehny) což se Vám jistě jako první vybaví Bára z Voguehaus, kterou si díky tomu všichni dobírali. Najdete tam také články o všech těch instagramových kráskách typu Alena Shiskova, jak vypadaly před všemi těmi úpravami a zásahy plastických chirurgů. Na video mrkněte ZDE. A přesně tyhle ženy sledují miliony žen, obdivují je a chtějí vypadat jako ony , a tak podstupují x plastických operací. Já v zásadě nic proti plastikám nemám, ale zastávám názor, že všeho s mírou.

anyuta_rai2

anyuta-rai

A já se ptám, je tohle správné? Proč se honíme za dokonalostí, která stejně neexistuje. Obdivujeme vlastně něco, co není obdivuhodné. Ty ženy se nám ukazují v tom nejlepším možném světle, nikdy se nevyfotí ze špatného úhlu, nevyfotí se ráno bez make-upu nebo nedej bože bez filtru. Proč by to taky dělaly, že?? Na druhou stranu, k čemu je vlastně tohle dobré? Žít falešný život s falešným obličejem. Stejně když pak ty lidi potkáte na ulici, pravda přeci vyjde najevo.
Ano, každý se prezentujeme v tom nejlepším světle, nikdo z nás nebude úmyslně odhalovat svoje nedostatky, prezentovat soukromé problémy apod. Všichni chceme vypadat dobře, působit šťastně a spokojeně. Na sociální sítě vkládáme fotky těch hezkých věcí v podobě dobrého obědu, nového oblečení, kafe Starbucks nebo třeba nové designerské kabelky. Asi si tam nevyfotíte chleba s máslem, který jste měli ráno k snídani nebo nudný outfit, ve kterém jste narychlo vyběhli z baráku. Děláme to zkrátka všichni!
Ale otázkou je, kde vlastně končí ta míra té hranice, kdy je to ještě v pořádku?

a5_101

Pojďme se na to podívat z toho druhého pohledu. Obdivujete nějakou krásnou blogerku či ženu, každý den sledujete, jak nosí oblečení těch nejlepších značek, cestuje, navštěvuje ta nejkrásnější místa, má dokonalé vlasy, pleť, postavu, plné rty, a já nevím co ještě. Navíc má vždy krásné a perfektně naaranžované fotky a sleduje jí milion lidí. A aby toho nebylo málo, na fotografiích působí šťastně a spokojeně, co by taky ne, že?

seysnap6
n1

A jak to samozřejmě působí na Vás? Upadáte do depresí, jak nudný život máte, jak si nemůžete dovolit kabelku od Chloé nebo nemáte tak perfektní vlasy. Že se nikdy nepodíváte na Maledivy, protože je to pro Vás cenově nedostupné, a nikdy nebudete mít tak velký prsa, protože Vám je příroda nenadělila a vy ještě navíc nemáte na to, si je nechat zvětšit!? Jenže co když věci nejsou tak, jak se ve skutečnosti zdají?
Věřte mi, že je na světě spousty žen, které se sice na první dojem jeví, že jsou krásné a nic jim neschází, ale uvnitř se trápí víc než vy. Protože ten hon za tou dokonalostí je naprosto pohltil a ačkoliv mají x plastik, pořád se uvnitř necítí krásné, natož pak šťastné. Takové ženy mají totiž problém se sebevědomím a psychikou a věřte, že ani 50 plastik jim nepomůže. Co z toho vyplývá? Není lepší mít se ráda taková jaká jsem? Být vděčná za to, že vypadáte zrovna tak jak vypadáte a že jste uvnitř šťastná? To je totiž to, na čem nejvíc záleží. Pracujte na sobě, čtěte knížky, pracujte na svém sebevědomí, sportujte, ale buďte stále takové, jaké jste, protože to Vás dělá krásnými a výjimečnými.
Za životy těchto lidí se skrývá spoustu věcí, které my „běžní smrtelníci“ bohužel nevidíme a častokrát nechceme vidět. I tito lidé mají starosti a trápení.. Nevíte, co zrovna teď prožívají. Třeba je zrovna trápí nějaká nešťastná událost, nemoc nebo nešťastná láska. I za tím krásným instagramovým životem se skrývá mnoho děr a nedostatků, jen je potřeba si to uvědomit. Navíc, spousta těch lidí ( neříkám, že všichni) tvrdě pracovali, a díky tomu nyní mohou jezdit na nádherné dovolené, spolupracovat s těmi nejlepšími firmami, mít ty nejluxusnější kabelky a oblečení. Ale to jen proto, že tvrdě makali! Ono totiž být blogerkou také není zrovna leháro. Vymyslet outfit, najít hezké místo na focení, vyfotit outfit, upravit fotky, napsat článek, jsou to hodiny a hodiny práce, které často čtenáři ani nevidí. A nikde přeci není psáno, že i vy nemůže dosáhnout úspěchu a být těmi nejlepšími.
Takže ono je těžké soudit, ale je potřeba se na to vždy podívat i z druhého úhlu a hlavně…. nikdy nevěřte všemu, co právě vidíte! Važte si všeho, co ve svém životě máte, ať už rodiny, přátel nebo těch materiálních věcí. Buďte vděční za svoje zdraví a za to, že vypadáte právě takhle! Užívejte si svůj život na plno, nepřemýšlejte nad životy druhých, ale zaměřte se hlavně na ten svůj a ten žijte! Vždyť život je tak krátkej, abychom se zaobírali druhými a neuměli se radovat ze života.
Klidně mi do komentářů napište i Vaše názory, budu za ně moc ráda! :-)

Mějte se moc krásně, ať se Vám daří a buďte šťastní ♥ Kiss, Vaše Nela.

FacebookPinterestTwitter
4

4 komentáře u „Instagram vs. realita

  1. Christin West

    Napsala jsi to vážně hezký, nevím zdali by se to mohlo napsat lépe, aby člověk, který se do světa blogování, youtubu a instagramového šílenství nikdy nezapojil. Mám prvním rokem svůj vlastní blog a v tomto světle se také vidím a bičuju. S tvým názore souhlasím a moc děkuju, že tvůj článek mi ještě trochu pomohl utřídit mé myšlenky k lepšímu, pro mě určitě zdravějšímu směru:-)

    1. Nela Turková Autor příspěvku

      Moc děkuju! Držím palce, ať se ti ve světě blogování daří! :-*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.