lace dress

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Většina z nás dá hlavně na první dojem. Já se téměř celý život setkávám s názory, že působím moc sebevědomě, suverénně, arogantně a nebo třeba až moc vyrovnaně. Hodně lidí ale za mnou pak následně přišlo a řeklo mi, že se spletli, a že jsem ve skutečnosti jiná – že si mysleli, jak jsem nafoukaná, ale ve skutečnosti jsem fajn holka. A to je právě to, soudíme lidi na základě vzhledu, vystupování, mluvení nebo třeba i gestikulace. Já jsem se od tohohle před několika lety distancovala a nikdy nesoudím člověka na základě vzhledu – nikdy nevíte, čím si ten člověk prošel, nikdy nemůžete vědět, jestli není třeba nemocný nebo cokoliv jiného. Nedávám dokonce ani prostor klepům, vždycky si chci na člověka udělat vlastní názor a snažím se nebýt ovlivněná okolím. Protože si vemte, že například nastoupíte do práce a Váš kolega Vám řekne, jaký je Váš šéf idiot a já nevím co ještě, a to jen proto, že si k sobě zkrátka tu cestu nenašli, a nebo najít nechtěli. Kde je však dáno, že to tak musí být i u Vás? Vždycky máte na výběr a možnost, jakou cestou se chcete vydat. A tímto se já řídím, jak v osobním životě, pracovním, tak zkrátka celkově.
Na druhou stranu, když se člověk zamyslí, co je vlastně špatného na tom, když je člověk sebevědomý? Proč tolik lidí člověk pohoršuje tím, že má zdravé sebevědomí a působí vyrovnaně ? Vím, že je mnoho lidí, kteří neunesou štěstí, slávu, úspěch nebo bohatství druhých a podle toho se k dané osobě chovají. Ale já se zkrátka řídím heslem „přej a bude ti přáno“. Na světě je málo lidí, kteří jsou šťastní, spokojení, sebevědomí a vyrovnaní, tak proč se naopak takovými lidmi neobklopovat, když na ně narazíme? Do svých životů přitahujeme to, čím my sami jsme a co přitahovat chceme.

Uvedu Vám takový malý příklad ze života.. Asi tak rok, možná rok a půl zpátky, jsem si procházela hodně těžkým obdobím, dny, kdy se Vám nechce vůbec vylejzat ven, všechno a všichni Vám přijde ošklivé, a to samozřejmě včetně Vás. Tenkrát jsem i přesto, fotila na blog, viděla jsem, že na fotkách vypadám „zničeně“ i když jsem se snažila to na sobě nedat znát. Když mi volala kamarádka, řekla mi, že koukala na fotky a že vypadám hrozně.. že je na mě strašně vidět, jak jsem smutná, a jestli mi může nějak pomoct. Ovšem nebyla jediná! A to jsou ta slova, která potřebujete slyšet. Tohle je přátelství. A upřímnost, tu já si cením nade vše!
Od té doby jsem se asi trošku změnila, čímž chci navázat na situaci z poslední doby a také z dneška, kdy slýchám, jak dobře vypadám, jak jsem asi spokojená a šťastná a nic mi nechybí. Ano, možná tak působím, ale věřte, že situace je úplně jiná. Stalo se mi tolik hrozných věcí, že bych je nepřála nikomu z Vás, procházím si opravdu těžkými zkouškami, ale já to tak beru! Všechno se totiž děje z nějakého důvodu a já si stále říkám, bude dobře! Uvědomuju si vážnost dáné situace, ale proč budu dávat prostor negativním myšlenkám? Změním tu situaci, když se tím budu každý den trápit a přemýšlet nad tím? Rozhodně ne.. naopak si tím celou situaci podstatně ztížím. „Je jenom jedna cesta za štěstím a to přestat se trápit nad tím, co je mimo naši moc.“ A to je přesně ono, to, jak se cítíte a smýšlíte, tak i vyzařujete. Důležité je, si vždycky najít nějakou tu pozitivní věc ve svém životě, v mém případě je to zdraví, které mi dobře slouží a já jsem za to nesmírně vděčná.. A taky rodina, která mi neskutečně pomáhá! V takových chvílích si také uvědomíte, jak máte kolem sebe skvělé lidi, ať už z řad přátel nebo kolegů. A to je to, co mě činí šťastnou a spokojenou!
Navíc, proč dávat tu moc těm zlým lidem, proč jim dopřát tu radost z toho, že Vás uvidí nešťastnou a zničenou?

A co z toho vyplývá? Nikdy nesuďte člověka podle prvního dojmu, vzhledu nebo vystupování. Nevíte, v jaké situaci se zrovna nachází, čím si právě prochází.. Neodsuzujte, nevíte, co se může stát, kdy i vy se v té samé situaci můžete ocitnout. A to je to, co si spousta lidí neuvědomuje. Protože ty role se mohou obrátit! Chovejte se k lidem tak, jak chcete, aby se oni chovali k Vám. Protože jak zaseješ, tak sklidíš.. Obzvlášť lidé, kteří šíří zlo, mstí se, závidí, činí nepěkné věci druhým, mnohdy pro své potěšení.

PS: O víkendu jsem navštívila ezoterický festival „Miluj svůj život“ jak víte, tyhle věci mne zkrátka táhnou a věřím na ně. Nechala jsem si vyložit karty, podívala se po stáncích, na přednášku jsem se bohužel nedostala, ale i tak se mi to moc líbilo. Nebyl jste někdo? :-)

Mějte se moc krásně ♥ S láskou, Vaše Nela.

„Mít rád lidi a milovat lidi, to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí. Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe, ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne.“ Jan Werich

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mango / Jacket
Mohito / Dress
Ebay / Bag and shoes

FacebookPinterestTwitter
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.