Run, run, run

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ahojte moji!

Dnes mám pro Vás trošku netradiční článek, přesto doufám, že se Vám bude líbit :-)
Jelikož jsem za poslední dobu opravdu hodně přibrala, konkrétně mám nyní 55kg a vždycky jsem měla váhu tak 45-48kg, tak je to opravdu celkem nárůst :-) Zpočátku mi to nevadilo, kord když mi každý v mém okolí říkal, jak mi to sluší mnohem víc, že jsem byla až moc hubená. I já se cítila dobře, nicméně teď, když většinu svých kalhot neoblíknu, tak mě to začalo pěkně štvát! :-D Pravdou je, že mě štvou jen určité partie, a to konkrétně břicho a trošku stehna. Jinak jsem spokojená a líbí se mi moje tvary.
Abych se dostala k jádru věci…  Díky tomu jsem se rozhodla začít znovu běhat. Věřím, že jedině tak, můžu shodit nějaké to kilo. Stravu dodržuji už nějaký čas, takže samotná strava nepomůže, pokud nemá člověk vůbec žádný pohyb, což já v podstatě nemám. I když nebudu Vám tu lhát, mám i svý cheat days, kdy si ráda dopřeju nějakou tu prasárničku :-) Jinak se ovšem snažím hlídat, nejíst pečivo a omezit cukry. Dopřávám si hodně ovoce a zeleniny a snažím se, pokud mi to čas dovolí, si doma vařit a chystat jídlo. Piju vodu s citronem, ačkoliv poslední týdny piju hlavně zelený čaj, který je pro mě ideál, protože ho vypiju podstatně víc než vody.
Co se týče pravidelnosti běhání, tak v tom jsem zatím lempl. Nejsem schopná si nastavit nějaký pravidelný režim a ten dodržovat. Jednou běžím 2x týdně, pak 4x a nebo taky celý týden vůbec! Jsem hrozná… Ale nevzdávám to a věřím, že tu vůli najdu, nastolím pravidelnost a nastanou zase ty časy, kdy to budu milovat.
Jinak taková moje běžná rutina je, se pěkně protáhnout a rozcvičit. Následně pustím nějakou hudbu do sluchátek, na čemž taky hodně záleží, protože od toho se pak může vyvíjet i Váš výkon. Nevím proč, ale mám ráda Rudimental-Waiting All Nigt, dokážu jí poslouchat pořád dokola celý běh.
Pak už zbývá jen zapnout aplikaci Nike Running a jde se na to! Momentálně běhám kolem 4km, nesnažím se to nijak „přepalovat“, aby se mi to nezprotivilo.
Proto se nesnažte zpočátku přeceňovat svoje síly, běhejte pomalu, klidně si dělejte pauzy, nenuťte nic na sílu. Ostatně tělo Vám samo řekne, co je mu příjemné a co nikoliv. Myslete totiž na to, že pokud hned napoprvé uběhnete třeba 5km a totálně Vás to odrovná, absolutně se tím demotivujete, tělo si zapamatuje ten pocit a druhý den se budete horko těžko přemlouvat. Musí Vás to bavit, nesmí Vám to být nijak nepříjemné. Je jasné, že začátky jsou těžké a každý se musíme přemlouvat a dokopávat, ale postupem času si na tento režim zvyknete a budete to milovat. Nastanou dny, kdy bez toho nebudete moct začít Váš den. Protože ten pocit, který následně ovládne Vaše tělo, je prostě super. Nemluvím o tom, jak se budete cítit skvěle, že jste něco udělali pro svoje tělo.
Co se týká doby, kdy je dobré běhat, tak si osobně myslím, že je to na každém, kdy je mu to příjemné a jaké má časové možnosti. Mně třeba moc nevyhovuje běhat ráno a raději chodím k večeru. Což je v tomto dusném počasí určitě lepší. Pokud však budete běhat ráno, nezapomeňte si před během dát něco lehkého, třeba banán. Rozhodně není pravda, že je dobré běhat nalačno.
Taky doporučuju mít s sebou nějakého parťáka, ať už Vašeho pejska, přítele nebo kamarádku :-)

Rozhodně si tu nechci hrát na odborníka, protože jím nejsem. Berte to, prosím, tedy jen jako mojí zkušenost, co se osvědčilo mně a co mi vyhovuje :-)
Jinak na sobě mám sportovní věci z Mohita, protože ta jejich sportovní kolekce je bezkonkurenční! Příjemné a kvalitní materiály, funkčnost a hlavně originalita. Věřím, že v tom jen tak někoho nepotkáte :-) CO říkáte? Není ta podprsenka prostě dokonalá? ♥

A vy mi do komentářů napište, jak často chodíte běhat a kolik km. Ať vím, jak na tom jsem :-D Tak se mějte krásně a sportu zdar! :-*

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Outfit + shoes / Mohito

FacebookPinterestTwitter
1

1 komentář u „Run, run, run

  1. Markét.:)

    Důležité je aby si byla spokojená sama se sebou. :) Mě to zase nepřijde tak velký nárůst váhy, ale tak hlavně ať jsi spokojená. :) Já taky ráda běhám nebo sportuji. Teď o víkendu půjdeme na Run in Colours. :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.