Setkání blogerek La Roche-Posay

DSC_0344

Když mi minulý týden přišla pozvánka na setkání blogerek La Roche-Posay, neváhala jsem ani okamžik. A to i z důvodu, že tématem bylo „akné“, které trápí více jak 80% populace a každý z nás se s tímto problémem někdy setkal. Zároveň mne také zajímalo představení novinky Effaclar Duo+, ale o tom později :)
Setkání proběhlo v sobotu 22.3. v pražském Loréalu. Hned po příchodu jsme dostaly welcome drinky a seznámily jsme se s ostatními blogerkami. Krátce po 11. hodině začala prezentace značky La Roche-Posay, kde jsme se mohly dozvědět o jejím vzniku, historii, která sahá až do 17.století, a zajímavých událostech a úspěších této značky.  Zajímá Vás jak vznikl název La Roche-Posay ? Rozhodně ne náhodou, La Roche-Posay je malá vesnice nacházející se v centru francouzského regionu La Vienne. A právě tady najdete termální pramen vody s obsahem selenu, který je pro pokožku velice prospěšný. Termální voda z La Roche-Posay je obsažena ve všech výrobcích La Roche-Posay. Značka La Roche-Posay je doporučována 25 000 dermatology po celém světě !

DSC_0329DSC_0335Poté nám prezentovala paní doktorka MUDr. Tereza Gabryšová, dermatoložka kliniky GHC Praha. Ukázala nám jaké jsou formy akné, jak je správně léčit, jak pečovat o aknózní pleť a jaké výrobky používat. Každý typ akné je nutné léčit jinak, zároveň také záleží na typu pokožky, zda-li máte mastnou, suchou nebo citlivou. Jak mi bylo řečeno paní doktorkou, důležitá je také zdravá strava, žádná mastná jídla, nesahat si během dne na obličej, protože na rukách ulpívá mnoho bakterií, ať už jste v kanceláři a dotýkáte se klávesnice, nebo sedíte v autě, stejně jako já. Zároveň je také nutné pupínky nemačkat a neškrábat ! Protože se pak pupínek zanítí a nebo vznikají jizvičky. Po prezentaci jsme se mohly paní doktorky ptát na dotazy, neváhala jsem a řekla jsem jí o svém momentálním problému – na akné jsem nikdy netrpěla, dokonce ani v pubertě ne, ale poslední dva měsíce se mi pupínky dělají, jsem si vědoma, že to mám ze stresu, ze špatné životosprávy, kdy celý den nejím a pak si dám na Mc Drivu nějaký ten Big Mac :( :D Zároveň mi však paní doktorka řekla, že bych měla zmírnit péči o pleť, že méně je někdy více. Protože můj večerní rituál probíhal takto: Odlíčení pleti, čistící gel nebo masky, pleťová voda, termální sprej a poté noční krém. Ranní rituál: Očištění pleti pleťovou vodou, termální sprej a denní krém. Navíc nemám prý pleť vůbec mastnou, jen jí touto péčí přesušuji a proto se pak tvoří více „mazu“ a já mám pocit mastné pokožky. Doporučila mi tedy zdravou stravu, omezit stres a zmírnit péči na pouhé očištění pleti gelem La Roche-Posay Effaclar a následnou lokální péči Effaclar Duo+. Ranní očistu mám prý úplně vynechat a použít rovnou denní krém. Zkusím tedy začít jíst trošku zdravě a méně se stresovat a uvidíme, zda-li se dočkám zlepšení. Zároveň však budu během těchto dvou týdnů testovat Effaclar Duo+ ( Velice mne překvapila fotografie syna /viz.foto výše/ paní doktorky, kdy po 14-ti dnech užívání se dostavily takovéto skvělé výsledky ! )

DSC_0328

Po prezentaci následovalo zkoušení výrobků La Roche-Posay

DSC_0327 DSC_0334Zkoušely jsme jednotlivé výrobky, ptaly jsme se, radily jsme se … :-)
DSC_0337

Zkoušelo se a zkoušelo :-)

DSC_0339 DSC_0341

A pak přišlo na řadu občerstvení – saláty, ovoce, sendviče, croissanty, mňam ! Vše bylo krásně připravené, naservírované a nazdobené, a k dispozici nám byli příjemní pánové, kteří se o nás po celou tu dobu „starali“ :-)

DSC_0347 DSC_0349

Po vynikajících sendvičích se jen zaprášilo ! :-)

DSC_0345

Přiznám se, že se mi dekorace a výzdoba moc líbila, všude byly bílé tulipány a bílé růže, které já miluju ! Vše bylo krásné, „vzdušné“, čisté a dýchalo na nás jaro :-) Líbilo se mi, že to bylo vkusně udělané, žádný kýč, skutečně jsem se cítila moc příjemně :-)

DSC_0350

Vzhledem k tomu, že La Roche-Posay slaví letos 20 let v ČR, nemohl chybět ani dort !  Jelikož jsem velká milovnice marcipánu,  dělaly se mi boule za ušima ! :-) Po dlouhé době jsem měla vynikající dort, a skutečně jsem si moc pochutnala !

DSC_0351 DSC_0353Po dobrém občerstvení jsme ještě diskutovaly o svých blozích a předaly jsme si odkazy na své blogy :-)

DSC_0360

Balíčky pro všechny přítomné blogerky :-)

DSC_0362 DSC_0366

Se slovenskou blogerkou Bekou ( asi jsme usnuly, či co :D )

DSC_0370 DSC_0374A tady je ! Velký hrdina Effaclar Duo+ !! Seženete už teď v lékárnách ! :-) ( Víte, že jeho předchůdce Effaclar Duo se prodá každou minutu 3ks ?! Neuvěřitelné ! )

DSC_0382

A sladká tečka na závěr, dostaly jsme výrobky z řady Effaclar včetně novinky Effaclar Duo+ na otestování ! Kromě toho balíček obsahoval čistící pěnivý gel, BB krém a micelární vodu. Mimo to jsme dostaly i krásné růžičky :-) Celé toto setkání bych shrnula: Setkání bylo moc příjemné a myslím si, že nás všechny obohatilo o mnoho informací co se akné a péče o aknózní pleť týče, a vy, naše milé čtenářky jste tak o nic nepřišly a mohly jsme se s Vámi o všechny tyto informace, dojmy a fotografie podělit :-) Děkuji La Roche-Posay, že jsem se tohoto setkání mohla zúčastnit a také děkuji za výrobky, ze kterých mám velkou radost a moc se těším, až začnu testovat Effaclar Duo+. Už teď se moc těším na naše další setkání :-)

DSC_0447

A vy, moje milé čtenářky, rozhodně můžete očekávat recenzi na tento malý zázrak :-)
Děkuji Vám za Vaši zpětnou vazbu a doufám, že se Vám článek líbil.
Příjemnou a klidnou neděli, N.

DSC_0444

FacebookPinterestTwitter
5

5 komentářů u „Setkání blogerek La Roche-Posay

 1. Aneta

  Ráda jsem vás všechny na setkání poznala, mám teď „na mušce“ spoustu nových blogů :) pěkný článek, líbí se mi, jak to každá shrne tak trošku jinak, svým vlastním stylem, já se na článek chystám zítra ;)

  1. Nela Turková Autor příspěvku

   Jen škoda, že jsme se všechny nepoznaly trochu líp, ale určitě ještě příležitost bude :) Už se těším až si ho přečtu ! :) A jsem zvědavá na fotky !

 2. Nela Turková Autor příspěvku

  Becca: Byla to jediná fotka, takže jsem neměla moc na výběr :D Ale co no :D Děkuju moc ! :)

 3. Pingback: Effaclar Duo [+] | nellvogue.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.