Jak si naplánovat víkendový pobyt

10561703_10152422140172562_8825165777250352884_n

Chystáte se na víkendový pobyt do zahraničí? Vyrážíte jen za nákupy? Tak pro Vás mám několik tipů, jak si pobyt naplánovat. Pokud už znáte destinaci, kam vyrážíte, ať už je to Berlín, Vídeň, Miláno, Londýn nebo třeba Paříž, v první řadě si řekněte, zda-li chcete mít pouze shopping weekend nebo chcete vidět i památky a podívat za kulturou. Moje plánování na cestu do Berlína vypadalo takto:

 • Pokud vyrážíte autem, nezapomínejte na navigaci, já doporučuji Waze, je ZDARMA a stáhnete ji na AppStore. Navigace je přehledná, včas Vás na vše upozorní, hlásí i události na silnici před Vámi a vyhledá Vám i třeba OC bez zadání adresy.

  20130227-WAZE-APP-003edit

 • Na internetu si najděte všechna místa, která chcete navštívit, ať už to jsou obchody, obchodní centra, hlavní třídy nebo pamatáky. Já třeba věděla, že chci navštívit Primark na Alexanderplatz, Braniborskou bránu, KaDeWe, apod. Sepište si adresy a poté si je zadejte do google maps, abyste si cestu co nejlépe naplánovali a zbytečně se třeba nemuseli vracet. V mém případě to bylo v tomto pořadí: Alexanderplatz – Brandenburger Tor – Tauentzien Strasse – Kurfürstendamm.

  photo 2

 • Jestliže vyráží třeba Berlína či Milána a už předem víte, že neovládáte jedinou frázi, je dobré si ty základní přeložit a někam napsat. I přesto, že jsem se ve škole německy „učila“ nepamatuji si nic :) takže jsem si sepsala základní fráze: Můžu platit kartou? Kolik to stojí? Kudy se dostanu na…? Kde je .. ? apod. I když se dnes už snad všude dorozumíte anglicky, vždy je lepší být připraven. I mně se to v Berlíně hodilo a mluvila jsem jen německy.
 • Obecně si vše pište, ať je to „prkotina“ jako, že si třeba chcete koupit Vogue, protože se může stát, že v tom shonu na něco zapomenete. Proto je lepší, mít vše sepsané a vždy se podívat. Máte tak jistotu, že vše uděláte, tak jak jste plánovali a že nevynecháte jedinou památku, obchod či činnost.
 • Pokud máte v plánu pouze nákupy, je dobré si sepsat, co skutečně potřebujete. Pokud vyrážíte v tuto dobu, předpokládám, že si budete chtít nakoupit věci na podzim a zimu. Oblečení si můžete třeba i vyhledat na internet, opsat artiklové číslo pro případ, že ho v obchodě nenajdete a požádat obsluhu. Já třeba věděla, že si chci koupit věci na podzim – trenčkot, šály, šátky a také doplňky jako statement náhrdelníky, kabelky, psaníčka apod. Výslovně jsem si zakázala nakupovat letní věci :) I tohle všechno je dobré si napsat.

  tumblr_mv2wmduS1a1qj1n0lo1_500

 • Další nesporně nutnou věcí je, dobře si přečíst, kde leží náš hotel, jak daleko je např. od centra, kdy je potřeba pokoj vyklidit, apod.
 • Samozřejmě si nezapomeňte vyměnit nějaké peníze, abyste u sebe měli alespoň na pití, jídlo či třeba toaletu. I přesto, že se všude dá platit kartou, nějaké peníze byste u sebe mít měli. Myslete také na to, že výběry ze zahraničí jsou mnohonásobně dražší.

  Euro Bank Notes

 • O dané destinaci si přečtěte co možná nejvíce, abyste byli připraveni na vše. Pokud cestujete autem, přečtěte si předpisy dané země a podřiďte tomu třeba i povinnou výbavu. Můžete si třeba vyhledat i chování místních lidí – příklad – pokud Vás v Berlíně někdo osloví, zda-li mluvíte anaglicky, v 90% z Vás chce dostat peníze. Proto je potřeba být připraven a třeba nenaletět.
 • Pokud víte, že budete celý den chodit po obchodech, myslete na své pohodlí a zvolte pohodlný outfit, podpatky nebudou to pravé ořechové :)

  10497371_10152423359677562_4882294013028074237_o

 • Nezapomeňte se také podívat, jaké bude v dané zemi či městě počasí. Abyste tomu mohli přizpůsobit nejen své oblečení, ale také chození po památkách, apod.
 • Z mé zkušenosti vím, že je dobré si pro případ nouze stáhnout nějakou aplikaci. V případě, že zabloudíte nebo nebudete moct něco najít. Já si stáhla aplikaci Europe, Berlin Subway a Berlin. Najdete i spoustu aplikací, které se dají využívat offline. Při cestě k Braniborské bráně jsme dokonce jednu využili, abychom se přesvědčili, že jsme správně :) V těchto aplikacích můžete vidět i nejbližší hotely, restaurace, kavárny.

  mmv-itb-highlights

 • Nejdůležitější je samozřejmě si sbalit skvělou náladu a pořádně si to užít :) Ať už vyrážíte kamkoliv !

Já Vám přeju, aby jste si svůj víkendový pobyt nejen skvěle naplánovali, ale také užili. Aby Vám vyšlo krásné počasí a měli co nejhezčí zážitky. Nezapomeňte si je také zdokumentovat! :)

Doufám, že se Vám článek líbil a i Vám třeba tak trošku pomůže :) a zítra se těšte na post z Berlína ! :)

Krásný pátek Vám všem ♥ xxx

tumblr_mry8bpbOD21rtbxrwo1_r1_500

FacebookPinterestTwitter
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.