Winter skin care

Bez názvu-4

1. Nivea 2. Balzám na rty La Roche-Posay Cicaplast 3. Krém na ruce Vichy Nutriextra 4. Tyčinka na rty Bioderma 5. Tělový krém Atoderm Bioderma 6. La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 7. Tyčinka Xémose Uriage 8. Cold Cream Uriage 9. Krém na ruce Loccitane 10. Atoderm Bioderma

V zimě se často dopouštíme velkých chyb co se týče péče o pleť. Pleť v zimě potřebuje naprosto jinou péči, než jí dáváme po zbytek roku. Největší chybou se stává to, že používáme stejný krém jako po celý rok. Rozdíl spočívá v tom, že pleť v zimě potřebuje daleko více hydratace než v létě, což málokterá žena ví. Jedním z mýtů je, že se v zimě nesmí používat hydratační krém, protože způsobuje zamrznutí vody v pleti a tím vniká popraskání. V zimě určitě hydratační krémy používejte, s tím rozdílem, že by měly obsahovat vyšší podíl tukových látek, což znamená, že by měly obsahovat například ceramidy, cholesterol či rostlinné oleje. Sázkou na jistotu je, pokud použijete hutný krém. Nejpoužívanější je asi klasická Nivea, sáhnout ale můžete i po různých cold krémech, které nabízí jak Uriage, tak Bioderma a Avéne. Spousta žen v zimě používá pouze make-up a tím pleť trpí.
Velmi důležitá je také péče o tělo, protože tím, že se v zimě více oblékáme, kůže nemůže dostatečně dýchat a tak více hrubne a vysušuje se. Já v zimě používám sprchový gel Atoderm od Biodermy a následně i mléko.
Nezapomínejme také na rty, které mnohdy trpí více, než samotná pleť, protože kůže na rtech je tenká a neobsahuje mazové žlázy, takže si sama se zimou neporadí. Rty v zimě praskají, vysušují se, praskají nám koutky, proto je důležité mít u sebe balzám neustále. Rtěnky ani lesky Vám rty před mrazem dostatečně neochrání ani nezvláční, takže pokud se nechcete vzdát rtěnky nebo lesku, vždy pod ní použijte nějaký balzám. Mně se nejvíce osvědčil La Roche-Posay Cicaplast, který mi rty vždy dokonale ochrání a hydratuje. A v případě, že popraskají, tak mi je dá do druhého dne do pořádku. Doporučuji také balzám od Biodermy a Uriage, které jsou praktičtější co se aplikace týče.
Ruce opomíjíme celoročně, ale v zimě se dopouštíme obzvlášť velké chyby. Stejně jako rty, potřebují hydratovat. K jejich ochraně samozřejmě dopomůžete nošením rukavic, ale to však nestačí. Alespoň jednou denně, byste měli ruce namazat krémem s obsahem bambuckého másla nebo s ureou. Opět dejte přednost hutnějším krémům, které skvěle vyživí nejen Vaše ruce, ale také nehty a ihned se nevsáknou. Mně se nejvíce osvědčil krém Loccitane s bambuckým máslem, který ruce krásně hydratuje, chrání, je velice příjemný a hezky voní. Sáhnout můžete také po krému Vichy Nutriextra anebo Atoderm od Biodermy.

A jaké výrobky používáte v zimě vy? Jakou značku jste si oblíbily nejvíce? :)

FacebookPinterestTwitter
0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.